Yurt dışındaki Filistinlilerden Gazze için ‘kardeşlik kampanyası’

Yurtdışı Filistinliler Halk Kongresi, İstanbul’da düzenlediği toplantının ardından yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, Gazze’deki insani durumun kötüleştiği vurgulanarak, medya alanı başta olmak üzere insani yardım, siyaset ve halk hareketleri çerçevesinde Gazze’nin sorumluluğunun üstlenildiği belirtildi.

GAZZE İÇİN DAYANIŞMA KÖPRÜSÜ

Kampanyanın, İsrail’in şiddetli saldırıları nedeniyle Gazze Şeridi’ndeki yaraları sarma ve Filistinli aileleri destekleme ihtiyacının arttığı bir dönemde düzenlendiği ifade edilerek, bu girişimin bir grup kurumla ortaklaşa başlatıldığı aktarıldı.

Açıklamada, kardeşlik kampanyası, yurt dışındaki Filistinliler ile Gazze Şeridi’ndeki Filistin halkı arasında bir kardeşlik ve dayanışma köprüsü olarak tanımlandı.

Kampanya kapsamında Filistinli aileler arasında kardeşlik sağlamanın ve Gazze Şeridi’ndeki savaşın neden olduğu etkilerin giderilmesine yardımcı olmanın hedeflendiğine işaret edildi.

Ayrıca, saldırılardan etkilenen aileler için psikolojik destek projelerinin uygulanması, yaralılara mali ve tıbbi yardım ve tedavi sağlanmasının yanı sıra ailelerini tamamen veya kısmen kaybeden mağdurlara yönelik özel projelerle yardımlar sağlanmasının amaçlandığı aktarıldı.

Açıklamada, insani yardım kuruluşlarına, Arap ve İslam halklarına ve destek olmak isteyenlere, kampanyaya bağış yapmaları çağrısında bulunuldu.

KAYNAK: AA, HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x