Peugeot hafif ticari sınıfında da ‘elektriklendi’: Yepyeni bir e-Rifter

Yeni Peugeot e-Rifter farklı tasarımıyla yeni marka imzalarını da taşıyor. Araç, ortada yeni Peugeot logosu ve yeni ön ızgarasıyla birlikte daha dinamik bir ön tasarıma sahip. Ayrıca yeni model, markanın ikonik üç pençeli ışık imzasını da taşıyor. e-Rifter’in iddialı tarzı, yeni Sirkka yeşil ve Kiama mavi renkleriyle daha da ön plana çıkıyor. Geniş çamurluk kemerleri, etkileyici yan korumaları, tavan rayları ve yerden yüksek yapı, aracın “outdoor” kullanımına uygun olduğunu vurguluyor.

Peugeot e-Rifter

Peugeot i-Cockpit ile daha teknolojik, modern ve çekici iç mekan

e-Rifter tamamen yeni bir ön konsolla dikkati çekiyor. Yeni konsol, ikonik Peugeot i-Cockpit esas alınarak tasarlandı ve orta konsolun üst kısmında tamamen yeni 10 inçlik yüksek çözünürlüklü bir dokunmatik ekrana sahip. e-Rifter’in koltuklarını, yeni kabin malzemeleriyle uyumlu, parlak ve sıcak tonlarla tasarlanmış, yeni açık gri kumaş süslüyor. İkonik Zenith tavan ve çok sayıda saklama alanıyla daha da işlevsel hale gelen geniş cam alan, kabini daha da aydınlık ve ferah kılıyor.

Peugeot e-Rifter

Yeni teknolojiler ve uyarlanabilir iç mekan, her türlü ihtiyaca ve beklentiye cevap verir nitelikte. Yeni e-Rifter, navigasyon sisteminden gelen bilgiler, enerji akışı ve şarjla ilgili bilgiler de dahil olmak üzere, temel bilgileri en iyi şekilde gösteren ve kişiselleştirilebilen yeni 10 inçlik, tamamen dijital, renkli gösterge ekranıyla donatılıyor.

Ses sistemini ve bağlantılı navigasyonu yönetmek üzere yeni, büyük, merkezi 10 inç büyüklüğündeki HD dokunmatik ekran devreye giriyor. Entegre kumandalara sahip yeni, kompakt, deri kaplı ve ısıtmalı direksiyon simidi, sürüş keyfinin önemli bir parçasını oluşturuyor.

Gelişmiş verimlilik ve bağlantı özellikleri

Yeni e-Rifter, hem tamamen elektrikli motor hem de bağlantı açısından en güncel Peugeot teknolojileriyle destekleniyor. Aracın genel verimliliği üzerinde yapılan çalışmalar, performans seviyesini korurken menzili 320 kilometre (WLTP birleşik döngüsü sertifika onayı bekliyor) ulaşacak şekilde geliştirdi.

Peugeot e-Rifter

Peugeot e-Rifter, 100 kilovat (136 beygir gücü (HP)) maksimum güç ve 270 Newton metre (Nm) maksimum tork sunuyor. Aracın üç sürüş farklı sürüş modu bulunuyor. Menzili optimize etmek için yeni e-Rifter, sürüş menzilini optimize etmek üzere rejeneratif fren sistemiyle de donatılıyor. Sürücü, direksiyonun arkasında bulunan kulakçıkları kullanılarak üç farklı seviyede rejenerasyon yoğunluğunu ayarlayabiliyor.

100 kilovata kadar doğru akım (DC) şarj imkanı

Yeni e-Rifter artık bir ısı pompasıyla da donatılıyor. Bu donanım, verimliliği ve dolayısıyla menzili optimize etmeye yardımcı olurken yolcu konforunu da artırıyor. 7,4 kilovat entegre şarj cihazı ve isteğe bağlı 11 kilovat üç fazlı şarj cihazıyla E-RIFTER, altyapı ne olursa olsun 50 kilovat saat (kWsa) bataryayı verimli bir şekilde şarj edebiliyor. Ayrıca 100 kilovata kadar doğru akım (DC) şarj imkanı da bulunuyor.

Büyük merkezi dokunmatik ekran: yeni e-Rifter, bağlantılı bilgi-eğlence sistemini kontrol etmek üzere standart olarak 10 inçlik HD renkli dokunmatik ekranla donatılıyor. Daha da fazla konfor için “OK Peugeot” sesli komut sistemi, temel işlevleri doğal dilde kontrol etme olanağı sağlıyor.

Peugeot i-Connect ve Peugeot i-Connect Advanced bağlantılı bilgi-eğlence sistemleri: Peugeot i-Connect, kablosuz mirror screen özelliği sayesinde kapsamlı bağlantı özellikleri sunuyor. Teknolojik deneyim, yüksek performanslı TomTom bağlantılı navigasyon özelliğine sahip, opsiyonel Peugeot i-Connect Advanced ile tamamlanıyor. Sistem güncellemeleri kablosuz olarak gerçekleşiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x